Kurti nga Antalia: Ndryshimi politik ka nevojë për një lëvizje, një kauzë, një organizatë dhe një përpjekje

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po merr pjesë në Forumin për Diplomaci në Antali.

Ai ishte pjesë e panelit të liderëve me temë “Përfaqësimi i Ndryshimit”, përcjell Klankosova.tv.

Faqja e Qeverisë së Kosovës në Facebook ka bërë të ditur se Kurti, bashkë me Kryeministrin e Bullgarisë, Kiril Petkov, Presidentin e Guinea Bisaut, Umaro Sissoco Embaló dhe Sekretaren e Përgjithshme të Këshillit të Evropës, Marija Pejčinović Burić, biseduan mbi rininë, drejtësinë dhe punësimin.

“Ndryshimi politik ka nevojë për një lëvizje: një kauzë, një organizatë dhe një përpjekje”, tha kryeministri Kurti.

Lajmet Kurti nga Antalia: Ndryshimi politik ka nevojë për një lëvizje, një kauzë, një organizatë dhe një përpjekje >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!