Gjendet një mjet shpërthyes në Hajvali

Një mjet i dyshuar shpërthyes është gjetur mesditen e sotme në një zonë malore në fshatin Hajvali.

Lidhur me këtë, policia ka pranuar informatën rreth orës 15.30, dhe pasi njësitet kanë dalur në vendin e ngjarjes, zona është siguruar, ka konfirmuar për Klankosova.tv, zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

”Në lidhje me gjetjen e mjetit shpërthyes (predhë), janë njoftuar edhe ekipet përkatëse të FSK-së dhe KFOR-it, të cilat po ashtu ndodhen në vendngjarje”, tha ajo mes tjerash.

Lajmet Gjendet një mjet shpërthyes në Hajvali >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!