Sa gjatë mund të qëndrojë mielli, kjo është mënyra më e mirë për ta zgjatur afatin e përdorimit

Kohët sfiduese dhe të pasigurta kanë detyruar shumicën e njerëzve t’i sigurojnë vetes disa ushqime, veçanërisht miellin. Prandaj, nuk është keq të dimë se sa mund të zgjasë mielli, dhe si duket kur prishet. Megjithëse mielli është një ushqim i trajtuar me nxehtësi dhe në vetvete përmban një sasi të vogël lagështie, ai gjithashtu duhet të trajtohet siç duhet, transmeton Telegrafi.

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!