13 kandidatë për gjyqtarë në Gjykatën Kushtetuese, intervistimi më 29 mars

Komisioni i posaçëm për shqyrtimin e kandidatëve për gjyqtarë në Gjykatën Kushtetuese, ka shqyrtuar emrat e 13 kandidatëve që kanë aplikuar.

I njëjti komision ka aprovuar që 13 kandidatët përmbushin kriteret, teksa data e intervistimit është caktuar më 29 mars, njofton Klankosova.tv.

Kandidatët për gjyqtarë janë: Flamur Hyseni, Safet Berisha, Bardh Bokshiu, Emrush Kastrati, Selman Ymeri, Rexhep Gashi, Blerim Burjani, Etrue Maloku, Flutra Hoxha, Dukagjin Abduli, Albert Avdiu, Rafet Haxhaj dhe Valon Hasani.

Lajmet 13 kandidatë për gjyqtarë në Gjykatën Kushtetuese, intervistimi më 29 mars >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!