Gruaja shtatzënë që u fotografua duke u evakuuar nga spitali i bombarduar, vdes bashkë me foshnjën

Një grua shtatzënë e cila u fotografua duke u evakuuar nga një maternitet i bombarduar në qytetin ukrainas të Mariupol, ka vdekur bashkë me foshnjën e saj.

Ajo u dërgua me urgjencë në një spital tjetër pas sulmit rus javën e kaluar, raportoi agjencia e lajmeve AP, transmeton Klankosova.tv.

Ndërsa mjekët u përpoqën ta shpëtonin dhe duke kuptuar se po humbiste fëmijën e saj, thuhet se ajo bërtiti: “Më vrisni tani”.

Foshnja u lind me prerje cezariane, por nuk tregoi “asnjë shenjë jete”, tha kirurgu Timur Marin, i cili shtoi: “Të dy vdiqën”.

Lajmet Gruaja shtatzënë që u fotografua duke u evakuuar nga spitali i bombarduar, vdes bashkë me foshnjën >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!