Kaçanik, intervistohen tre të dyshuar, konfiskohet një armë

Tre persona janë intervistuar dje në stacionin policor në Kaçanik, pasi gjatë kontrollit në veturën e tyre ishte gjetur një armë zjarri dhe një karikator me një fishek.

Ndaj shoferit, XH.D. i moshës 29 vjeçare, është inicuar rasti penal ‘’Mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar i armëve’’,  i cili është liruar për procedurë të mëtejme hetimore, transmeton Klankosova.tv.

Lajmet Kaçanik, intervistohen tre të dyshuar, konfiskohet një armë >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!