Cilësia e naftës është jashtë kontrollit të shtetit (VIDEO)

Politika dhe biznesi kanë qenë pengesa kryesore që çështja e cilësisë së naftës të rregullohet me ligj.

Ish-ministri i Tregtisë, Ismet Mulaj, në një intervistë për Kiks Kosova ka thënë se gjatë mandatit të tij kishte hartuar Ligjin për Naftën, i cili do ta vinte këtë sektor më tepër nën llupën e institucioneve shtetërore.

Sipas tij, nafta që do të dilte jocilësore me automatizëm do të duhej të konfiskohej, por asnjëherë nuk është përkrahur një gjë e tillë as nga politika, as nga organet gjegjëse.

Lajmet Cilësia e naftës është jashtë kontrollit të shtetit (VIDEO) >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!