Formacionet zyrtare të Juventus – Villareal dhe Lille – Chelsea

Sonte luhen dy ndeshjet e fundit të 1/8 së finales në ligën e Kampionëve.

Juventus e pret Villarealin në Allianz Stadium në Itali, ku rezultati i ndeshjes së parë ishte 1-1.

“Zonja e Vjetër” në këtë takim hyn me disa mungesa si ajo e Chiesas, Bonuccit, Alex Sandro e Zakria, teksa tek Villareali mungojnë Alcacer dhe Moreno.

Formacionet zyrtare të Juventus – Villareal:

Juventus: Szczesny, De Sciglio, Rugani, de Ligt, Danilo, Rabiot, Arthur, Locatelli, Cuadrado, Morata dhe Vlahoviq.

Villareal: Rulli, Aurier, Albiol, Torres, Estupinan, Trigueros, Capoue, Parejo, Pino, Lo Celso, Danjuma.

Në anën tjetër, Chelsea ka rezultat të mirë në udhëtim tek Lille, ku në ndeshjen e parë “Blutë” fituan me rezultat 2-0.

Formacionet zyrtare të Lille – Chelsea

Lille: Jardim, Çelik, Djalo, Botman, Gudmundsson, Fonte, Bamba, Xeka, David, Ilmaz, Andre.

Chelsea: Mendry, Christensen, Silva, Rudiger, Azpilicueta, Kovacic, Kante, Jorginho, Alonso, Havertz, Pulisic.

Lajmet Formacionet zyrtare të Juventus – Villareal dhe Lille – Chelsea >> Rahoveci info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!