Serbia publikon filmin e ri propagandues për “krimet e shqiptarëve” (VIDEO)

Mbrëmë në Beograd u dha premiera e dokumentarit të ri të financuar nga qeveria e Serbisë, në kuadër të fushatës propaganduese për krimet që pretendohet se janë kryer kundër civilëve serbë në Kosovë, gjatë viteve 1998 – 2001.

Dokumentari “Nëntëdhjetë e tetë” është pjesë e serialit “Dosja e Kosovës”, i realizuar bashkërisht nga Ministria e Punëve të Brendshme dhe Radio-Televizioni i Serbisë.

Qeveria e Serbisë, asnjëherë nuk ka financuar film për krimet që ky shtet i bëri në Kosovë ndaj civilëve shqiptarë gjatë luftës se viteve 1998 -1999. /Klankosova.tv/

Lajmet Serbia publikon filmin e ri propagandues për “krimet e shqiptarëve” (VIDEO) >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!