Ukrainasit zgjohen nga alarmet në disa qytete

Sirenat para agimit të mëngjesit janë lëshuar sërish në disa qytete të Ukrainës.

Nga kjo njerëzit paralajmërohen që të strehohen nga sulmet e mundshme me raketa.

Sirenat janë dëgjuar në Kiev, Lviv, Ivano-Frankivsk, Odesa, Dnipro, raportojnë mediat lokale dhe gazetarët në terren të mediave ndërkombëtare, shkruan BBC, transmeton Klankosova.tv.

 

Lajmet Ukrainasit zgjohen nga alarmet në disa qytete >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!