Diell dhe vranësira në dy ditët e ardhshme në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të premten dhe të shtunën do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -4 deri në 0 gradë Celsius, derisa ato maksimalet ndërmjet 7-9 gradë.

“Do të fryjë erë kryesisht nga veriu dhe veriperëndimit e lehtë deri mesatare”, thuhet tutje.

Lajmet Diell dhe vranësira në dy ditët e ardhshme në Kosovë >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!