Gërvalla takohet me Beaune, flasin për integrimin euroatlantik të Kosovës

Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka takuar Sekretarin e Shtetit të Francës për Çështjet Evropiane, Clement Beaune.

Në këtë takim, Gërvalla bëri të ditur se së bashku me Beaune  diskutuan për integrimin euroatlantik të Kosovës dhe çështjet e dialogut.

“Ne ndamë gjithashtu shqetësimin tonë për situatën në Ukrainë dhe implikimet e sigurisë që ajo paraqet për Evropën”, ka shkruar Gërvalla në llogarinë e saj nw Twitter, transmeton Klankosova.tv.

 

Lajmet Gërvalla takohet me Beaune, flasin për integrimin euroatlantik të Kosovës >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!