Para Kuvendit do të protestohet kundër homofobisë

Në ora 12:00 para Kuvendit të Kosovës do të protestohet kundër homofobisë.

Në këtë protestë e organizuar nga Iniciativa Rinore për të Drejtat e Njeriut në Kosovë thuhet se do të shprehin pakënaqësitë ndaj neglizhencës dhe refuzimit për të shtyer përpara të drejtat e njeriut, për të gjithë personat pa dallim, që janë të garantuara me Kushtetutë, njofton Klankosova.tv.

Në njoftimin e tyre thuhet se “Deputetët betohen në Kushtetutë, jo në libra fetarë”.

“Nga ora 12:00 do të protestojmë para Kuvendit me mesazhin që kjo betejë ende nuk ka përfunduar, ne do të rezistojmë deri të arrihet barazi shoqërore” thuhet mes tjerash në njoftim.

Lajmet Para Kuvendit do të protestohet kundër homofobisë >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!