Peci: Kosova, e para në rajon për mbështetjen e fermerëve

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci, ka thënë se Kosova renditet e para në rajon për mbështetjen financiare ndaj fermerëve.

Peci tha se gruri me vite është subvencionuar për 150 euro për hektarë.

Ndërsa sivjet kjo mbështetje është rritur në 474 euro për hektarë, apo më 216 për qind.

“Në Kosovë, gruri me vite është subvencionuar me 150€ për hektarë, ndërsa këtë vit do të subvencionohet 474€ për hektarë apo 216% rritje të mbështetjes”.

Lajmet Peci: Kosova, e para në rajon për mbështetjen e fermerëve >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!