Biden ia bën të qarta pasojat Xi-së, nëse Kina i ndihmon Rusisë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, këtë të premte ka biseduar me homologun e tij kinez, Xi Jinping.

Biseda u fokusua në pushtimin e paprovokuar të Ukrainës nga Rusia, shkruan CNN, transmeton Klankosova.tv.

Biden ia ka përshkruar implikimet dhe pasojat presidentit Xi Jinping, që Kina mund t’i ketë nëse ata i japin mbështetje Rusisë, derisa kjo e fundit po kryen sulme brutale në Ukrainë.

Të dy liderët u pajtuan për rëndësinë e mbajtjes së kontakteve, teksa Biden tha se politika e ShBA-së ndaj Tajvanit nuk ka ndryshuar.

Lajmet Biden ia bën të qarta pasojat Xi-së, nëse Kina i ndihmon Rusisë >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!