Johnson bisedon me Zelenskyn, zotohet se do të bëjë më shumë për të ndihmuar Ukrainën

Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar, Boris Johnson ka zhvilluar një bisedë telefonike me Presidentin ukrainas, Volodymyr Zelensky.

Gjatë kësaj bisede, Johnson është zotuar që do të bëjë më shumë për të ndihmuar Ukrainën.

“Ne e dimë se duhet të bëjmë më shumë për të ndihmuar. Unë zotohem se do të bëjmë më shumë”, ka thënë Johnson.

Ai tutje është shprehur se të gjithë mund të bëjnë më shumë, raporton BBC, transmeton Klankosova.tv.

“Unë mendoj se ne të gjithë mendojmë se mundemi dhe do të bëjmë më shumë”, shtoi kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar.

Lajmet Johnson bisedon me Zelenskyn, zotohet se do të bëjë më shumë për të ndihmuar Ukrainën >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!