Veliu uron themelimin e LDK-së në Podujevë, kujton ata që dhanë jetën për këtë parti

Ish-kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës në degën e Podujevës, Agim Veliu, ka uruar 32 vjetorin e themelimit të kësaj dege.

Veliu në urimin e tij ka kujtuar të gjithë ata, që sipas tij, dhanë jetën në mbrojtje të vlerave të LDK-së.

“Mirënjohje të gjithë atyre që kontribuan në themelimin dhe për më shumë se tri dekada e ndihmuan dhe bënë gjithçka për rrugëtimin e suksesshëm të LDK-së”, ka thënë Veliu, transmeton Klankosova.tv.

Kujtojmë se Agim Veliu ka qenë themelues i degës së LDK-së në Podujevë dhe kryetar i kësaj dege për më shumë se 30 vjet, por tani këtë post e mban Ekrem Hyseni.

Lajmet Veliu uron themelimin e LDK-së në Podujevë, kujton ata që dhanë jetën për këtë parti >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!