Protestuesit mblidhen në qytetet e okupuara të Ukrainës (VIDEO)

Në qytetet e Ukrainës si Kherson, Kakhovka dhe Berdyansk që janë të kontrolluara nga trupat ruse, janë duke protestuar një numër i madh i njerëzve.

Në disa video të publikuara në rrjete sociale shihet se tubimet duken të jenë paqësore dhe ende nuk janë shpërndarë nga forcat ruse.

Një video, e shpërndarë nga gazeta e lajmeve Ukrayinska Pravda, tregon turmat duke valëvitur flamujt ukrainas në Kherson, duke brohoritur “Khersoni është Ukrainë!”, shkruan BBC, transmeton Klankosova.tv.

Lajmet Protestuesit mblidhen në qytetet e okupuara të Ukrainës (VIDEO) >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!