Ambasada e ShBA-së shpërndan një video ku tregon gënjeshtrat e Putinit (VIDEO)

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë e ka shpërndarë një video ku i tregon gënjeshtrat e presidentit të Rusisë Vladimir Putin.

Në këtë postim të Ambasadës së ShBA-së shkruan se qeveria e Rusisë ka një histori të gjatë të dezinformimit.

Aty thuhet se Rusia i akuzon shtetet e tjera për krimet që po i kryen vet.

“Qeveria ruse ka një histori të gjatë dezinformimi, akuzash dhe operacionesh false për të akuzuar vendet e tjera për vetë shkeljet dhe mizoritë që vetë Rusia po kryen. Shikoni disa shembuj specifikë, duke përfshirë ato në Ukrainë”.

Lajmet Ambasada e ShBA-së shpërndan një video ku tregon gënjeshtrat e Putinit (VIDEO) >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!