“Fitore të drejtësisë”, e quan Beqa shfuqizimin e vendimit për shkarkimin e tij (VIDEO)

Këshilli i Pavarur Mbikqyrës për Shërbyesit Civilë (KPMShCK) e ka shfuqizuar një vendim të ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiu, për shkarkimin e drejtorit të Qendrës së Paraburgimit në Pejë, Arif Beqa.

Ky i fundit ka thënë se e mirëpret këtë gjë, sipas tij, kjo është një fitore e drejtësisë.

“Kur e kemi pranuar vendimin e parë i kemi ngritur shqetësime tona, se ai vendim ishte pa bazë juridike dhe i pavërtetuar nga organi shqyrtues”.

“Ne e pritëm mirë vendimin e ri, drejtësia shkoi në vendin e duhur, tani duhet të kthehemi në vendin e punës ashtu siç e kërkon rendi, kjo ishte një fitore e drejtësisë”, ka thënë Beqa në Edicionin Special të Klan Kosovës.

Ai ka theksuar se punës nuk do t’i kthehet menjëherë pasi i ka ardhur edhe një vendim tjetër, sipas tij, aty bëhet fjalë për afatin e skadimit të kontratës së punës, njofton Klankosova.tv.

Për më shumë shikoni videon më poshtë:

Lajmet “Fitore të drejtësisë”, e quan Beqa shfuqizimin e vendimit për shkarkimin e tij (VIDEO) >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!