Kështu e këshillonte Albright Bidenin për Kosovën (VIDEO)

Komiteti për Politikë të Jashtme i Kongresit Amerikan, më 8 dhjetor të 2020-ës, i kishte bërë të qartë Serbisë se Kosova është e pavarur dhe nuk zhbëhet.

Për këtë arsye, kryetari i këtij trupi, Eliot Engel, i kishte rekomanduar Beogradit që të lëvizë përpara dhe t’u bashkohet vendeve evropiane.

Në këtë seancë dëgjimore kishte debatuar edhe ish-sekretarja e Jashtme, Madeleine Albright, e cila ndërroi jetë sot në moshën 84-vjeçare.

Se çfarë ishte diskutuar, ndiqni materialin nga arkivi i Klan Kosovës.

 

Lajmet Kështu e këshillonte Albright Bidenin për Kosovën (VIDEO) >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!