Me trajnerin e ri, Kosova fiton 5-0

Kombëtarja e Kosovës ka arritur të fitoi me rezultat të thellë 5-0, në miqësoren me kombëtaren e Burkina Fasos.

Golat për dardanët i shënuan Fidan Aliti, Astrit Selmani, Mergim Vojvoda, Milot Rashica dhe Toni Domgjoni.

Kjo është fitorja e parë e Kosovës, në ndeshjen e parë nën drejtim të trajnerit të ri, Alain Giresse.

Ndeshjen e radhës Kosova do të luajë kundër Zvicrës më 29 mars.

Lajmet Me trajnerin e ri, Kosova fiton 5-0 >> Rahoveci info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!