Shtëpia e Bardhë me njoftim mortor për Madeleine Albright

Shtëpia e Bardhë ka dalë me një njoftim mortor për vdekjen e ish-sekretares amerikane të Shtetit, Madleine Albright.

Në atë njoftim thuhet se Madeleine Albright ishte një forcë, dhe se ajo e kundërshtoi hapur konventën dhe theu barriera vazhdimisht.

“Ajo ishte një emigrante e arratisur nga persekutimi. Një refugjate që kishte nevojë për një strehë të sigurt. Dhe si shumë para saj dhe pas saj, ajo ishte një amerikane krenare. Ajo ishe një forcë për mirësinë, vullnetin, mirësjelljen dhe për lirinë”, thuhet në këtë njoftim të Shtëpisë së Bardhë, transmeton Klankosova.tv.

Më poshtë e keni njoftimin e plotë:

Lajmet Shtëpia e Bardhë me njoftim mortor për Madeleine Albright >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!