Brenda një jave, dy gjimnazistëve të Gjakovës iu gjenden armë zjarri (VIDEO)

Një nxënësi të klasës së 11-të në Gjakovë iu është gjetur një armë zjarri, gjatë një kontrolli nga personeli në shkollën “Nexhmedin Nixha”.

Ky është rasti i dytë gjatë kësaj jave, pasi edhe të martën, në shkollën “Hajdar Dushi” në Gjakovë, policia gjeti te një i mitur një revole dhe disa fishekë.

Kontrolli është bërë në kuadër të planit të masave për ta rritur nivelin e sigurisë në shkolla.

Drejtoria e Arsimit në Gjakovë u ka kërkuar mobilizim dhe ndihmë nxënësve, mësimdhënësve dhe prindërve. /Klankosova.tv/

Alarmon drejtoresha e Arsimit: Nxënësit po blejnë armë online! (VIDEO)

Lajmet Brenda një jave, dy gjimnazistëve të Gjakovës iu gjenden armë zjarri (VIDEO) >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!