23 vjet nga masakra e Krushës së Madhe

Sot janë bërë 23 vjet nga masakra në Krushë të Madhe në Rahovec.

Më datë 25, 26 dhe 27 mars të vitit 1999, forcat serbe kanë masakruar 243 persona, ku nuk u kursyen as gratë, pleqtë e fëmijët, njofton Klankosova.tv.

Kjo masakër është ndër më të mëdhat që regjimi i Millosheviqit e ka kryer në Kosovë mbi popullsinë civile.

Në nderim të viktimave, homazhe në Krushë të Madhe do të bëjnë liderët e shtetit të Kosovës.

Lajmet 23 vjet nga masakra e Krushës së Madhe >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!