Sevdai Radogoshi e përkujton Cimën në përvjetorin e vdekjes

Sot bëhen një vit që u nda nga jeta, humorisiti i mirënjohur Rasim Thaqi- Cima.

Në përvjetorin e vdekjes e ka përkujtuar miku dhe kolegu i tij, sevadi Radogoshi.

Ai përmes një postimi në rrjtet sociale ka vlerësuar lart humoristin e ndjerë duke e cilësuar si mbret në këtë fushë.

“Sot një vit u nda nga kjo jetë Rasim Thaqi-Cima! Një njeri me zemer të madhe, një shok, mik, human dhe gjithmonë i gatshëm të jepte dhe pikën e fundit nga vetvetja për me i ba tjert me qeshë. Gjithmonë falenderues për momentet e bukura që na dhuroj ky artist i madh!Do të kujtojmë gjithmonë, mbreti humorit ”, ka shkruar Radogoshi në Facebook, ku edhe ka ndarë disa fotografi bashkë me Cimën.

Rasim Thaqi- Cima vdiq në më 26 mars të vitit 2021 bë në moshën 71 vjeçare nga Covid-19./21Media

Lajmet Sevdai Radogoshi e përkujton Cimën në përvjetorin e vdekjes >> .

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!