Bujqit në Rahovec ankohen për shtrenjtimin e produkteve bazike

Në Rahovec kanë filluar mbjelljet e perimeve.

Samir Demaj sivjet në parcelën prej 55 ari në fshatin Fortesë të Rahovecit do të mbjellë rrepë të kuqe.

E megjithëse moti po mban me diell dhe toka thotë se është më e thatë pret rendimente të mira nga mbjellja.

Kurse Elmi Popaj, një bujk tjetër i kësaj ane, tregon se problem po u bënë rritja e çmimeve të produkteve bazike për punën e tyre.

Ndërsa Halit Popaj që të dielën po përgatiste rasatin për speca, tregoi se nga Komuna ka marrë një multikultivator, por ka nevojë për më shumë mjete bujqësore.

VIDEO

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!