Ukrainë: Dy korridore humanitare do të hapen sot

Zëvendëskryeministri i Ukrainës, ka bërë  të ditur se kanë rënë dakord për dy korridore humanitare për sot.

Ministrja Iryna Vereshchuk ka thënë se korridoret do të shkojnë nga rajonet e Luhansk dhe Donetsk dhe do të përfshijnë njerëz që largohen nga Mariupol me makina, raporton BBC, transmeton Klankosova.tv.

Ato do të përdoren për të evakuuar civilët nga zonat e vijës së parë.

Lajmet Ukrainë: Dy korridore humanitare do të hapen sot >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!