Hovenier: John Menzies ishte lobues i palëkundur për sovranitetin dhe pavarësinë e Kosovës

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeff Hovenier, ka shprehur ngushëllime për vdekjen e kolegut dhe diplomatit të shquar, ambasadorit John Menzies.

“Jon ishte një lobues i palëkundur për sovranitetin dhe pavarësinë e Kosovës”.

“Si diplomat dhe mësues ai preku jetë dhe ndërtoi ura të qëndrueshme midis Ballkanit, Lindjes së Mesme dhe SHBA-së”,ka shkruar Hovenier në rrjetin social Twitter.

Ambasadori i ndjerë ka vdekur dje në moshën 74 vjeçare, transmeton Klankosova.tv.

Lajmet Hovenier: John Menzies ishte lobues i palëkundur për sovranitetin dhe pavarësinë e Kosovës >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!