Ekspertët britanikë i dhurojnë Ukrainës pajisje për asgjësimin e bombave

Ministria e Brendshme e Ukrainës thotë se forcës së saj policore i janë dhënë pajisje të specializuara nga teknikë britanikë të eksplozivëve, të cilët do t’i stërvitnin ata në Mbretërinë e Bashkuar përpara se Rusia ta pushtonte Ukrainën.

Kompleti përfshin pajisje për neutralizimin e mjeteve shpërthyese dhe kuti të ndihmës së parë, përcjell Klankosova.tv

“Me iniciativën e tyre dhe me shpenzimet e tyre, djemtë nga Britania së bashku me kolegët e tyre mblodhën pajisje… për ne”, tha Volodymyr Khomenko, kreu i Shërbimit të Eksplozivëve të Policisë Kombëtare.

“Ne u jemi shumë mirënjohës djemve për ndihmën e tyre”, tha ai.

Lajmet Ekspertët britanikë i dhurojnë Ukrainës pajisje për asgjësimin e bombave >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!