Nga nesër, bujqit përfitues mund t’i tërheqin mekanizmat bujqësorë

Komuna e Rahovecit, përkatësisht Drejtoria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural njofton të gjithë fermerët përfitues, se javën e kaluar është nënshkruar kontrata e furnizmit të mekanizmave bujqësor me Operatorët Ekonomik.

Prandaj duke filluar nga data 30.03.2022 (nesër) nga ora 09:00, përfituesit e mekanimzave bujqësor të listës së vitit 2020, mund të paraqiten në zyret e Drejtorisë së Bujqësisë (në objektin e ri), për të kryer participimin prej 20% të vlerës së mekanizmit.

Postimi i plotë:

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!