Mane e lë Salahun edhe pa Botëror

Senegali ka eliminuar Egjiptin dhe është kualifikuar për në Kampionatin Botëror të Katarit që nis në nëntor të këtij viti.

Senegali triumfoi pas ekzekutimit të penalltive 3:1.

Në ndeshjen e parë, Egjipti kishte fituar 1:0, ndërsa sot edhe Senegali fitoi me rezultat të njëjtë.

Nga 11-metërshat më të saktë u treguar senegalezët. Madje, ylli egjiptian Mohamed Salah huqi penalltinë e parë, ndërsa Sadio Mane realizoi penalltinë e fundit për Senegalin./Rahoveci info/

Lajmet Mane e lë Salahun edhe pa Botëror >> Rahoveci info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!