Rusia thotë se Ukraina ofroi gjithçka deshi Moska (VIDEO)

Në tentim të gjetjes së një zgjidhje rreth konfliktit mes Ukrainës e Rusisë, delegacionet e të dyja vendeve vazhduan edhe të mërkurën në Stamboll bisedimet.

Ukrainasit u deklaruan se kanë përafruar qëndrimet, në shumicën e kërkesave ruse.

Mospajtimet janë për Krimenë dhe rajonin e Donbas.

Lajmet Rusia thotë se Ukraina ofroi gjithçka deshi Moska (VIDEO) >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!