Shefi i EULEX-it njofton për situatën në pikëkalimet kufitare mes Kosovës dhe Serbisë

Qarkullimi në pikëkalimet e përbashkëta kufitare mes Kosovës dhe Serbisë, po vijon pa vonesa dhe pa incidente, ka bërë të ditur shefi i EULEX-it, Lars-Gunnar Wigemark.

Siç shkruan Wigemark, situata është duke u monitoruar në gjashtë pikëkalime kufitare, nga njësia e specializuar e EULEX-it dhe rezerva e saj e përbërë nga pjesëtarët e Forcës së Xhandarmërisë Europiane, njofton Klankosova.tv.

”Njësia e Specializuar Policore e EULEX-it dhe Rezerva e saj e përbërë nga pjesëtarë të Forcës së Xhandarmerisë Evropiane janë duke e monitoruar situatën në të gjitha gjashtë Pikëkalimet të Përbashkëta Kufitare ndërmjet Kosovës dhe Serbisë që nga orët e para të mëngjesit të sotëm. Qarkullimi është duke vijuar pa ndonjë vonesë të konsiderueshme apo incidente”, ka shkruar ai në twitter.

Lajmet Shefi i EULEX-it njofton për situatën në pikëkalimet kufitare mes Kosovës dhe Serbisë >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!