555 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Në Kosovë aktualisht janë 555 raste aktive me COVID-19.

Gjatë 24 orëve të kaluara janë regjistruar edhe 19 raste të reja, ndërkaq një qytetar ka humbur betejën me këtë virus.

Në këto 24 orë janë shëruar edhe 33 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 223 mijë e 860.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.822.698 doza të vaksinës, njofton Klankosova.tv

Deri më sot 820 mijë e 678 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë dhe 100 mijë e 224 me doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Lajmet 555 raste aktive me COVID-19 në Kosovë >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!