Grenell uron Vuçiqin për fitoren: ShBA-të e Serbia kanë miqësi të fortë

Ne kemi një miqësi të fortë dhe në rritje SHBA-Serbi – dhe ende shumë për të bërë së bashku

Ish i dërguari special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, e ka uruar të ri-zgjedhurin president në krye të Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Grenell tha se Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë një miqësi të fortë dhe në rritje me Serbinë, teksa shtoi se kanë ende punë për të bërë.

Ai ka bërë të ditur se gjatë ditës së djeshme ka takuar partitë opozitare dhe atë në pushtet.

Kujtojmë se më herët, vet Vuçiq tha se ka fituar afro 61 për qind të votave në zgjedhjet presidenciale.

Lajmet Grenell uron Vuçiqin për fitoren: ShBA-të e Serbia kanë miqësi të fortë >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!