36 foshnje lindën dje në Klinikën e Gjinekologjisë – 21 djem e 15 vajza

36 foshnje janë lindur gjatë 24 orëve në Klinikën e Gjinekologjisë të Qendres Klinike dhe Universitare të Kosovës.

21 prej tyre i takojnë gjinisë mashkullore dhe 15 gjinisë femërore.

12 lindje janë kryer me operacion, ndërsa 13 shtatzëna u bënë nëna për herë të parë.

Lajmet 36 foshnje lindën dje në Klinikën e Gjinekologjisë – 21 djem e 15 vajza >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!