Haradinaj takohet me Ramën, e falënderon për ndihmën gjatë krizës energjetike në Kosovë

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka bërë të ditur se është takuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.

Përmes një postimi në rrjete sociale, Haradinaj tha se e falënderoi Ramën ndihmën e shtetit shqiptar gjatë krizës energjetike në Kosovë.

Ai shtoi se me Ramën ndër të tjera, bashkëbisedoi për projektin e hekurudhës Prishtinë – Durrës si dhe dhënien e dyshtetësisë për kosovarët, transmeton Klankosova.tv.

Më poshtë postimi i plotë:

Bashkëpunimi mes Kosovës dhe Shqipërisë në ekonomi, infrastrukturë, siguri e politikë të jashtme, ishin temat kryesore të takimit të sotëm me Kryeministrin Edi Rama.

Bashkëbiseduam gjithashtu për projektin e Hekurudhës Prishtinë – Durrës si projekt i domosdoshëm për të dyja vendet, si dhe dhënien e dyshtetësisë për qytetarët tanë.

Falënderova Kryeministrin Rama për ndihmën e shtetit shqiptar gjatë krizës energjetike në Kosovë dhe shpreha nevojën e gjetjes së mënyrave të bashkëpunimit të ngushtë mes dy vendeve në këtë kohë aspak normale.

May be an image of 11 people, people standing and outdoors

May be an image of 15 people and indoor

May be an image of 13 people and people standing

Lajmet Haradinaj takohet me Ramën, e falënderon për ndihmën gjatë krizës energjetike në Kosovë >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!