Von Cramon: Zgjedhjet në Serbi nuk ishin të lira dhe të drejta

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, ka bërë një postim në rrjetin social Tëitter, në lidhje me zgjedhjet në Kosovë.

Ajo tha se serbët në këto zgjedhje kanë treguar interesim për të votuar, përcjell Klankosova.tv.

Mirëpo, ajo u shpreh se këto zgjedhje nuk ishin as të lira, e as të drejta.

“Zgjedhjet Serbe demonstruan zhvillime pozitive, pasi një numër i konsiderueshëm i votuesve ishin të etur për të marrë pjesë. Serbia do të ketë sërish një parlament pluralist dhe të larmishëm. Megjithatë, zgjedhjet në Serbi nuk ishin të lira dhe të drejta”, ka shkruar ajo.

Lajmet Von Cramon: Zgjedhjet në Serbi nuk ishin të lira dhe të drejta >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!