Eksperti i bujqësisë: Toka që s’punohet duhet t’i kthehet shtetit, thotë

“Toka e cila nuk punohet më, duhet t’i kthehet shtetit”. Kështu deklarohet eksperti i bujqësisë, Alban Zusi. “Kjo është një pasuri publike e parikthyeshme, që në vitin 1991 iu dhanë si instrument jetese. Por, në momentin që tokën nuk e ke më mjet jetesë, duhet ta dorëzosh. Është krejtësisht e ligjshme që për sa kohë toka nuk të shërben si instrument për të jetuar, duhet ta lësh atë tokë dhe duhet…

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!