Mbahet takimi i shtatë për targat, Lajçak: Është përgjegjësi e të dyja palëve të bien dakord për një zgjidhje

Delegacionet e ekspertëve të Kosovës dhe Serbisë për marrëveshjen për targat janë takuar, këtë të enjte, për herë të shtatë në Bruksel.

Ndërmjetësuesi i BE-së për dialogun, Miroslav Lajçak, thotë se me afrimin e afatit, është urgjente të arrihet një kompromis për të përmirësuar lirinë e lëvizjes në rajon , njofton Klankosova.tv.

Mes tjerash, Lajçak, vlerëson se është përgjegjësi e të dyja palëve të bien dakord për një zgjidhje.

“Ekspertët e Kosovës dhe Serbisë janë takuar sot në Bruksel për takimin e 7-të të GP-së për targa. Me afrimin e afatit, është urgjente të arrihet një kompromis për të përmirësuar lirinë e lëvizjes në rajon. Është përgjegjësi e të dyja palëve të bien dakord për një zgjidhje” ka shkruar Lajçak në Twitter.

Lajmet Mbahet takimi i shtatë për targat, Lajçak: Është përgjegjësi e të dyja palëve të bien dakord për një zgjidhje >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!