Dua Lipa nominohet për nëntë çmime në Billboard Music Awards

Dua lipa po vazhdon të shijojë suksese të njëpasnjëshme në industrinë e muzikës. Këngëtarja së fundmi është nominuar për nëntë çmime në Billboard Music Awards.

Dua e cila aktualisht po prek majat e sukesesit është nominuar në nëntë kategori, dhe është njëra prej artistëve më të nominuar për këto çmime:
“Artisten më të mirë të vitit”,
“Artisti/ja më i/e mirë në shitje të këngëve”,
“Artisti/ja kryesor/e në Billboard Global (përjashtuar SHBA)”,
“Kënga e mirë në Top 100”, “Kënga më e dëgjuar “,
“Kënga më e shitur”,
“Kënga më e dëgjuar në Radio”,
“Kënga më e shitur”,
“Kënga më e mirë nga Billboard 200”,
“Kënga më e mirë Dance/Electronic”.
Kurse artisti The Weekend prin me më së shumti nominime në këto çmime, me 17 sosh./21Media

Lajmet Dua Lipa nominohet për nëntë çmime në Billboard Music Awards >> .

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!