Guvernatori i Donetsk thotë se pesë persona janë vrarë nga bombardimet ruse

Guvernatori i Donetskut në Ukrainën lindore, Pavlo Kyrylenko, thotë se pesë persona janë vrarë nga bombardimet në rajon – ai tha se katër u vranë në Vuhledar dhe një në Novomykhailivka.

Ai shtoi se pesë të tjerë u plagosën në rajon – katër në Vuhledar dhe një në Krasnohorivka, shkruan BBC, transmeton Klankosova.tv.

“Rusia vret civilë!”, tha ai në një postim në rrjetet sociale të shtunën.

Lajmet Guvernatori i Donetsk thotë se pesë persona janë vrarë nga bombardimet ruse >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!