Vdes doktori Muharrem Krasniqi

Ka vdekur doktori Muharrem Krasniqi.

Lajmi u bë i ditur nga Shërbimi Spitalor, Klinik dhe Universitar i Kosovës.

Në njoftimin e ShSKUK-së thuhet se Krasniqi ishte specialist i Klinikës sê Anesteziogjisë dhe Reanimacionit në Qendren Klinike dhe Universitare të Kosovës.

I ndjeri që nga fillimi i pandemisë COVID-19 kishte shërbyer edhe në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, duku ofruar kujdes maksimal për pacientët.

“Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës, me dhimbje dhe pikëllim të madh ka pranuar lajmin për vdekjen e Dr. Muharrem Krasniqi, specialist i Klinikës sê Anesteziogjisë dhe Reanimacionit në QKUK”.

“Ishte punëtor i madh dhe i zellshëm, në çdo kohë në shërbim të pacientëve.Nga fillimi i Pandemisë Covid-19, shërbeu edhe në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, duku ofruar kujdes maksimal për pacientët me COVID-19. Ngushëllime familjes, kolegëve dhe gjithë punëtorëve shëndetësor për këtë humbje të madhe”.

Lajmet Vdes doktori Muharrem Krasniqi >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!