Në 23 vjetorin e rënies të bashlëluftëtarit tim Agim Ramadani

Në 23 vjetorin e rënies të bashlëluftëtarit tim Agim Ramadani
Rahoveci INFO – Drejt, shpejt, guximshëm… 13 vitë me ju!

AGIM , PO TË RREJN ATA KUR PO THOJN SE U HOQ KUFIRI MES KOSOVES DHE SHQIPËRISË !

Shkruan: Hafir HOXHA

Po të rrejt ty, po na rrejn neve dhe po e rrejn vetën e tyre , po rrejn pa turp, pa brengë , pa ndergjegjëje !

Agimi i lirisë, disa po të RREJN o Agim ! Ti e hoqe gurin në kufi mes Kosovës dhe Shqipëris ! Këte fakt po e përmendin disa individ vetëm për poena të tyre politike përfituese e në realitet po të njejtit individ kufirin mes Shqipëris dhe Kosoves nga barakat që ishin deri në prill të 1999 kur ne i rrënuam , po këta individ kan ndertue objekte milionshe , te betonuara dhe të fortifikuara mes Kosoves dhe Shqipëris ku kemi kolona, kontrollime, birokraci , pritje kolonash të pa nevojshme në atë kufi që ti e hoqe , aty inkasohen dogana , ska lëvizje të lirë as zë njerzëve e as te mallrave , as të ushtris e policise, as të veteranëve të luftës ! Aty kemi kufi njejtë sikur me Serbin , Maqedonin dhe Malin e Zi !
Agim unë nuk mundem me të rrejtë, ende kemi kufi të vrazhdë mes nesh në gjdo aspekt !
LAVDI VEPRES TËNDE , e po të them se ende shum punë kemi që të zhduket vendi i ati kufiri qe ti e rrenove!

Lajmet Në 23 vjetorin e rënies të bashlëluftëtarit tim Agim Ramadani >> Rahoveci INFO. Shkruar nga: Rahoveci INFO

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!