Më shumë se 400 kufoma të civilëve janë gjetur në Bucha

Zyrtarët në Bucha thonë se tani kanë gjetur 403 trupa të civilëve, që ata besojnë se janë vrarë gjatë një okupimi nga trupat ruse.

Kryetari i bashkisë së qytetit, Anatoliy Fedoruk, thotë se numri është ende në rritje, pasi banorë të tjerë mbeten të zhdukur.

Imazhet e trupave të vdekur në rrugë kanë shkaktuar zemërim global dhe akuzat për krime lufte janë ngritur në Kremlin, përcjell Klankosova.tv

Rusia ka mohuar sërish se trupat e saj ishin fajtorë, me presidentin Putin sot që pretendoi se imazhet e trupave të civilëve ishin falsifikuar.

Lajmet Më shumë se 400 kufoma të civilëve janë gjetur në Bucha >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!