Ministri Peci: Kultivimi i mjedrës sjellë përfitime për fermerët

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci realizoi një vizitë tek biznesi i fermerit Ekrem Rrahmani në fshatin Tenezhdoll të komunës së Prishtinës, i cili e ka lënë Gjermaninë dhe është kthyer në Kosovë ku edhe po merret me kultivimin e mjedrës komerciale. Ministri Faton Peci duke parë nga afër frytet e punës së tij, e përgëzoi z. Rrahmani për punën dhe angazhimin…

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!