Një fond i madh u bë edhe për RTP-në, shumë para u avulluan (VIDEO)

32 vjet më parë ishte hapur një fond për Radio Televizionin e Prishtinës.

Kjo ndodhi ngase udhëheqja e këtij mediumi, që ishin shumica serbë, ishin kërcënuar se nëse vazhdojnë raportimin e pacensuruar dhe objektiv, do t’i ndalej financimi.

Kjo edhe ndodhi, por televizioni i vetëm i asaj kohe nuk mbeti keq. Kjo ngase shumë qytetarë kontribuuan me të madhe në fondin e hapur, madje disa prej tyre shitën edhe pasuritë e tyre shtëpiake për t’i ndihmuar ndërtimit të RTP-së.

Lajmet Një fond i madh u bë edhe për RTP-në, shumë para u avulluan (VIDEO) >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!