Ministri Peci: Fermerët e ndershëm, bazë e zhvillimit të sektorit të bujqësisë

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci, ka vizituar sot bujkun Sadik Abiti nga fshati Pestovë, i cili kultivon rreth 11 hektarë patate e 10 hektarë grurë. Ministri Peci përmes kësaj vizite ka parë nga afër veprimtarinë ditore të bujkut Sadik Abiti. Komunikata e plotë: Edhe pse ditë vikendi, Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural po vazhdon aktivitetin e…

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!