Ukraina akuzon Rusinë për më shumë vrasje të evakuuarve

Akuza të tjera po shfaqen nga ukrainasit ndaj rusëve, për vrasjen e të evakuuarve.

Ombudspersoni i Ukrainës për të drejtat e njeriut thotë se rusët hapën zjarr ndaj dy autobusëve që transportonin civilë në siguri nga lindja e vendit, ku luftimet po përshkallëzohen, raporton BBC, transmeton Klankosova.tv.

Disa njerëz u vranë dhe u plagosën gjatë udhëtimit nga qyteti i Starobilsk në rajonin e Luhansk për në qytetin e Dnipro, tha ombudspersoni.

Lajmet Ukraina akuzon Rusinë për më shumë vrasje të evakuuarve >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!